Eon - Znovuzrození dračího oka

Alison Goodmanová

    Přichází nový rok a dračí strážce se mění. V tomto příběhu se každý rok zvolí jeden z 12 draků, aby chránil zemi před pohromami a usměrňoval přírodní energie. Nejváženější drak- Zrcadlový drak je ale už 500 let ztracený. Tento rok má strážit Krysí drak, jeho mistrem je Ido. A právě pro tohoto draka se hledá nový učeň, kterého pak bude mistr Ido učit. 

     Eon, o kterém si všichni myslí, že je dvanáctiletý eunuch a ještě ke všemu mrzák, se připravuje na  zkoušku. Ve skutečnosti to ale není chlapec. Je to dívka Eona, která uprchla ze Solné farmy. Našel ji mistr Branon, který byl Tygřím okem a chce vydělat peníze tím, že najde nového učně dračího oka. Všechny svoje šance sází na Eonu, protože ta i bez síli draka dokáže vidět všech 11 draků. Ale musí předstírat, že je chlapec, protože dračí učeň nemůže být dívka. Bylo by to zostuzení země a draků.

    Když prošla Eona zkouškou mečů, měl se jim zobrazit Krysí drak a vybrat si, jednoho z kandidátů. Krysí drak se objevil a šel přímo k Eoně. Když k ní ale došel otočil se a jako učně si vybral jejího kamaráda Dillona. Eona už věděla, že je všechno ztracené. Když dokončovali poslední rituál, jedno z rituálních zrcadel se rozbilo a z něj vystoupil samotný Zrcadlový drak. Vybral si Eonu jako své Dračí oko.  Ale k uzavření úplného vztahu s drakem se každý učeň musí od svého Draka dozvědět jméno, kterým ho přivolá. Eona ho ale nezjistila.

    Celá země oslavuje pana Eona. Nikdo neví, že je to dívka a ani se to nikdo nesmí dozvědět. V zemi se schyluje k válce a všichni doufají, že návrat Zrcadlového draka jim pomůže přežít. Jenže Eona nevlastní sílu svého draka. Snaží se získat jméno, kterým ho přivolá ale nemůže ho nikde zjistit. Pak se doslechne o červeném foliantu. Který obsahuje tajemství Zrcadlového draka. Ten má u sebe ale pan Ido- dračí oko Krysího draka. A ten ve skrytu své duše touží získat všechnu moc. Nejdříve se spojí s císařským bratrem Sethonem, který chce svrhnout svého bratra. Pak se ale rozhodne zabít všechny dračí oka a stát se tak sám císařem. Císař umírá a místo něj nastupuje na trůn  jeho mladý syn. A právě tato doba je pro císařství nebezpečná. Sethon i Ido chtějí vykonat své kruté plány. Mladý císař se spoléhá na pane Eon.

    Eona zatím našla foliant ale ten byl psaný v cizí řeči. Ido zjišťuje, že pan Eon je dívka. A rozhodne se uspořádat svůj plán. Na císařství zaútočí Sethon i pan Ido. Mladý císař se dozví Eoninu pravdu a už se nemůže spoléhat na to, že by zrovna ona mohla zemi nějak pomoci. Ta však zjistí jméno svého Draka. Jelikož je to Zrcadlový drak, zrcadlí svého učně. Ne jen, že je to dračice ale i poslední Zrcadlové dračí oko (před 500 lety) byla žena, dokonce Eonina příbuzná. Dračice se jmenuje Eona a spolu se svým učněm nabyli neobvykle veliké síly s kterou teď mohou zachránit císařstí....

 

Pokračování v druhém díle             EONA POSLEDNÍ DRAČÍ OKO