Upíří deníky - Probuzení

L.J.SMITH

Elena Gilbertová nejkrásnější děvče ze školy, se vrací z Francie. Doma má neustále pocit, že jí pronásleduje černý havran. Jeho pohled je až lidsky zkoumavý. Na její školu přichází nový kluk. Je téměř božský. Elena po něm zatouží ale její pozornost jí není opětována. To jí dost rozhodí. Jako velice přitažlivá dívka je zvyklá na to, že ji kluci obletují.

 

Elena se snaží Stefana zaujmout a sbalit. Ale to se ji povede až na maturitním plese. Tam ji napadne Smalwood a Stefan ji zachrání.
 

Stefan se nakonec se rozhodne, že ji poví o svém tajemství. O tom jak spolu s bratrem byli zamilovaní do Katherin(které je Elena opravdu hodně podobná)- jenže ona byla upírka. Katherin si myslela, že by spolu mohli žít všichni tři společně, a tak je proměnila v upíry. Jenže bratři, Stefan a Damon se nenáviděli. Každý ji chtěl mít jen pro sebe. Katherin to zjistila a vyšla na slunce bez prstenu, který ji před sluncem chránil a uhořela.

 

Elena začala se Stefanem chodit. Město ale bylo plné rozruchu, protože bylo přepadeno několik lidí a všichni měli rozdrásané hrdlo. Vše nasvědčuje, že to byl Stefan. Hlavním důvodem je, že napadení začala když se Stefan přistěhoval. Jenže nikdo z lidí neví, že na scéně se objevuje Damon. Je nelítostný a krutý. Má v plánu zabít Stefana a Elenu si nechat pro sebe.

Upíří deníky - Souboj

 L.J.SMITH

    Stefan je podezírán z napadení lidí a zabití pana Tarnera. Jenže nikdo neví, že to udělal jeho zlý bratr Damon. Damon se rozhodl Stefana uvěznit ve studni. Doufal, že tam Stefan zemře a on pak bude mít Elenu jenom pro sebe. Jenže Elena byla do Stefana opravdu zamilovaná a když zjistila, že je Stefan nezvěstný, vydala se ho hledat. Společně s Bonnie a Meredith ho našli ve studni. Stefan byl úplně zesláblý. Odvezli ho do jeho domu a tam ho dali do postele. Meredith s Mattem byli rozhodlí, že zavolají doktora ale to nemohla Elena dovolit, neboť by doktor zjistil, že Stefan není člověk. A tak je přemluvila aby dojeli jen pro zdravotní sestru. Když odjeli, Elena dala Stefanovi napít své krve a on hned zesílil. Nevypadal úplně zdravě ale sestřička ho do nemocnice brát nechtěla.

    Ve škole se objevil nový učitel dějepisu, Alaric. Ten pozval všechny své studenty k sobě domů aby je lépe poznal. Stefan zde narazí na Damona. Elena musí Stefana rychle odvést, než by se stalo něco zlého. Ale má strach, že se stane něco lidem, kteří zůstali s Damonem v domě. 
 

    Eleně začne někdo posílat útržky z jejího ztraceného deníčku. Myslí si, že jí ho ukradl Damon. Elena má strach o své kamarádky. Jednoho dne spí u Bonnie, aby se přesvědčila, že jí nic nehrozí. Zdá se jí sen. V tom snu je s Damonem, který s ní tancuje a pak z ní vysává krev. Náhle se probudí a zaútočí na ni havran. Je vyděšená ale nechce to říct Stefanovi.

    Spolu s Meredith a Bonnie zjistí, že Caroline ukradla její deníček a chce ho přečíst na Dni Zakladatelů. Některé věci, co si do něj Elena napsala, by spousta lidí pochopila tak, že Stefan zabil pana Tarnera. Ale nikdo nevěděl, že to dělá Damon, jeho bratr. Proto musela Elena dosstat deníček zpět. Vloupala se ke Caroline. Ale nenašla ho. Málem ji přistihli, kdyby nebylo Damona, který ji pomohl. Nabízí ji pomoc s deníčkem, když s ní bude moct trávit čas. 
    Elena se přizná Stefanovi, řekne mu vše o deníčku i co tam napsala. Společně vymyslí plán jak ho dostat až se bude Caroline převlékat do převleku na Den Zakladatelů. Ale Caroline během toho dne neodložila svoji kabelku a oni se nemohli k deníčku dostat. Elena už si myslí, že je v troskách ale Caroline při projevu vytáhne svůj vlastní deníček. Elena je ráda, a je jí jasné, kdo to udělal. Jde za Damonem aby se ho zeptala proč to udělal. Teta Judith je přistihne a je ráda, že se poslu baví. Elena se ale naštve a řekne tetě, že nikdy nebude chodit s nikým jiným než se Stefanem a že už jsou stejně zasnoubení. To Damona strašně naštve. 
    Elena jede na penzion a doufá, že za ní Stefan brzo přijede. Ale cestou na ni Damon použije svoje síly a ona nabourá a sjede z mostu. V autě se utopí. Stefan přijde příliš pozdě aby ji zachránil. Chce se pomstít Damonovi. 
    Mezitím se Elena probouzí pod stromem. Probouzí se v ní smysly, o kterých nidky nevěděla. Touha po krvi? Musí najít toho pro koho se narodila... Ale co když už to není Stefan???

Diskusní téma: Upíří deníky

denik

Nikolka :3 | 27.03.2014

jo no je to fajn film.. ale uz me to nudi.. :3 lepsi jsou horory a le taky docela ujde :3 rikam docela ... mozna

denik

dneík | 05.01.2014

upíří deníky jsou moje nejoblíbenější knihy :3

Re: denik

Natyk | 27.03.2014

je muj nej serial:3 je to krutt, bozsky i nekdy a krvy ale stejne damon je nekhezci a to nezmeni :3 :*

:)

TVD | 13.11.2012

Je to o hodně jiné nežli film :DD

VAMPIRE DIARIES

VAMPIRE | 04.06.2012

dokonale knizky,miluju je

Přidat nový příspěvek