Jacquelin Wilsonová

Jednovaječná, desetiletá dvojčata Ruby a Garnet Barkerovy žijí se svým tatínkem a babičkou (maminka jim umřela). Taťka se začne přátelit s Jiřinkou, ale dvojčata ani babička ji nemají zrovna v lásce. Tím však nezabrání tomu, že se všichni odstěhují do jiného města a babička půjde do domu s pečovatelskou službou.


Dvojčatům se jednou naskytne možnost stát se filmovými hvězdami. Jdou na konkurz, ale Garnet to z nervozity pokazí. Tak si usmyslí, že když ve filmu hrát nebudou, alespoň začnou chodit do internátní školy, kde se vše mělo natáčet. Studium je však drahé, a tak jim ředitelka nabídne získat stipendium. Ale jen pro jednu. Garnet nakonec zvítězí a chystá se do školy odjet.


Ruby je to líto, a proto je na své dvojče naštvaná. Kvůli tomu se také snaží být jiná než její sestra: jinak se obléká, baví se s jinými dětmi a nakonec se nechá ostříhat.
Garnet je z toho nešťastná, ale do školy jet prostě musí... Ruby si před Garnetiným odjezdem uvědomí, že se chovala nesprávně a obě se udobří. Znovu jsou nejlepší kamarádky a každý den si píšou.