Sága prokletých-Morová rána

Margit Sandemo

Mladá dívka Silje přišla o celou svoji rodinu při prvním zásahu moru na vsi. Ona jediná přežila a rozhodla se že, půjde sama do města aby se vyhnula moru.

Jenže mor se rozšířil i do města a všichni se skrývají domech se zatlučenými okenicemi. Nikdo ji nechce pustit k sobě domu v obavě, že je nakažená morem. Musí zůstat na ulici, kde jsou i lidé bez domova. Postupně všichni umírají. Silje se rozhodne město opustit.

Mezitím dcera zámožné rodiny porodí chlapce o kterém nikdo neví. Aby si neudělala ostudu odnese ho ven z města do tmavého lesa.

Když Silje opouští město, najde malou holčičku, která stojí sama vedle své mrtvé matky. Vezme ji pod svojí ochranu a odchází. Pojmenuje ji Sol.  Cestou lesem najdou malého chlapečka- novorozeně Daga. A tak se mladá dívka stává náhradní mámou obou dětí. V lese však potká ještě mladého muže, který jí dá vznešený plášt a prosí ji o zachranu přitele Heminga, kterého vězní vojáci kousek od lesa. Silje mu jde pomoct a vydává se za jeho ženu  a dvě děti jako jejich potomky. Vojáci muže pustí. Ten se s ní vrátí zpátky do lesa kde na ní čeká onen muž se zvřecí podobou. Za úspěšnou záchranu jí poskytne střechu nad hlavou. Ona

Poklidný život na statku spolu s malířem a ženami ze statku se změní jakmile se přistěhuje žena malířova bratra. Nenávidí Silje a vyženou ji. Ona jde k zvířecímu muži, ten však opouští místo kde bydlel a vydává se do hor. Těch se ale dívka velmi bála. On ji o sobě řekl, že je potomkem jednoho z prokletých ze skal a jeho jméno zní Tengel. Ona se ho však nebojí, je do něj zamilovaná a nevěřím tomu, že by mohl být zlý. Zabydlí se ve skalách a ačkoliv Tengel řekl, že ji také miluje, nemůžou spolu mít žádný vztah. I když ho to k ní strašně táhlo, nemohl se nechat unést, protože nechtěl splodit dalšího potomka prokletých. Jednoho dne však neodolá, začnou spolu bydlet a potom se jim narodí dítě. Silje při porodu skoro umírá, ale nakonec ji zachrání jedna stařena od prokletých. Narodí se zdravá holčička, která může být další prokletou z jejich rodu.

Tím bude pokračovat další příběh.

Diskusní téma: Sága prokletých

4 díly

Rumanová bDagmar | 19.05.2016

Také se pídím po dalších dílech, kniha zaujala celou rodinu

4 díly

Rukanová bDagmar | 19.05.2016

Také se pídím po dalších dílech, kniha zaujala celou rodinu

47 dílu?

wewa | 29.12.2012

četla jsem 4 díly. Děsně se mi líbily. Jestli má Sága prokletých 47 dílů tak to budu číst celý život! :)

Sága prokletých

Peet | 11.07.2012

Sága prokletých má celkem 47 dílů, dají se sehnat třeba v Polštině, v češtině zatím bohužel jen první čtyři

Další díly

Další díly | 25.04.2011

Pokud vím, tak tato série má asi 20 dílů nebo kolik. Ale u nás jsou vydány pouze 4. Jak je to možné?

Přidat nový příspěvek